Po zabiegu przedłużania rzęs – zalecenia pielęgnacyjne

Jak po każdym zabiegu kosmetycznym, tak i po zabiegu przedłużania rzęs, należy przestrzegać zaleceń pielęgnacyjnych. Ma to bezpośredni wpływ na komfort noszenia stylizacji oraz na trwałość wiązania klejowego, a w konsekwencji na trwałość całej aplikacji i bezpieczeństwo rzęs naturalnych. Nie zapominaj, że nie tylko profesjonalna stylistka, która dokona prawidłowej oceny stanu i jakości Twoich rzęs naturalnych, a także doboru rodzaju stylizacji rzęs i wykona całą aplikację prawidłowo i higienicznie, ma wpływ na końcowy efekt i trwałość przedłużonych rzęs, ale także Ty sama i sposób, w jaki dbasz o swoje nowe rzęsy. Reasumując, przedłużanie rzęs, jest jak najbardziej zabiegiem bezpiecznym, pod warunkiem wykonania go prawidłowo i stosowania się przez klientkę do zaleceń pielęgnacyjnych. Poniżej znajdują się wskazówki pielęgnacyjne, które zawsze po zabiegu przekazuję moim klientkom.

Te same zalecenia pielęgnacyjne, przekazujemy modelkom po kursie przedłużania rzęs.

pierwsze 48 godzin po zabiegu przedłużania rzęs

Do 24 godzin po zabiegu przedłużania rzęs, nie należy ich moczyć ani dotykać- najlepiej zostawić je w spokoju (klej potrzebuje ok. 24h do odparowania i utwardzenia). Można je oczywiście rozczesać.

Do 48godz. po zabiegu nie należy korzystać z sauny, solarium, basenu ani narażać rzęs na działanie gorącej pary, czy też źródeł ciepła. Klej używany do przedłużania rzęs na całkowite utwardzenie potrzebuje właśnie ok.48 godzin, w trakcie których jest jeszcze wrażliwy na nadmierne ciepło i wilgoć.

zalecenia pielęgnacyjne po zabiegu przedłużania rzęs
  • Nie używaj tuszu do rzęs ani zalotki (wyjątkiem jest używanie zalotki termicznej do „poprawienia” podkręcenia rzęs w przypadku stylizacji z użyciem rzęs z włosia norki syberyjskiej).
  • Unikaj kosmetyków do demakijażu na bazie glikoli, mocznika, węglanów, protein czy kwasów- krótko mówiąc, unikaj używania w okolicy oka preparatów tłustych, tj. płyny dwufazowe, olejki, tłuste kremy. Preparaty tłuste wpływają na osłabienie wiązania kleju i zmniejszenie trwałosci aplikacji.
  • Uważnie zmywaj makijaż, aby „kłaczki” z wacika nie zaczepiły się o nasadę rzęs. Możesz wtedy oderwać doklejoną rzęsę sztuczną, a także przypadkowo uszkodzić rzęsy naturalne. Zapytaj stylistkę, jak wykonać demakijaż bezpiecznie i prawidłowo oraz jak dbać o przedłużone rzęsy.
  • Staraj się unikać bezpośredniego źródła ciepła, a także pocierania oka. Do mycia najlepiej używać jest miękkiego pędzelka oraz spienionego w dłoni z odrobiną wody szamponu dla dzieci. Taka mieszanka świetnie poradzi sobie z zanieczyszczeniami pomiędzy rzęsami nie uszkadzając stylizacji.
  • Dopełniaj rzęsy co 3-4 tygodni!

Meraszka Rzęsy Kraków

Umów się na zabieg przedłużania rzęs