zabieg przedłużania rzęs

wszystko, co powinnaś wiedzieć, zanim się zdecydujesz!

Zabieg przedłużania rzęs wykonywany jest w pozycji leżącej klientki i przy zamkniętych oczach. Trwa około 1godz.15min – 2godz.15min, w zależności od stanu rzęs naturalnych klientki i oczekiwanego efektu, a także zastosowanej metody przedłużania rzęs (metoda 1:1, metody objętościowe, stylizacja rzęsami z włosia norki syberyjskiej).

W czasie zabiegu stylizacji rzęs do rzęs naturalnych przyklejane są rzęsy sztuczne (syntetyczne lub naturalne z włosia norki syberyjskiej). Dzięki temu rzęsy wyglądają naturalnie, pięknie modelują i podkreślają oko, i nawet najlepszy tusz do rzęs nie jest w stanie dorównać temu efektowi.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i relaksacyjny i od razu po jego zakończeniu można cieszyć się perfekcyjnie przedłużonymi i zagęszczonymi rzęsami.

Więcej informacji na temat zabiegu możesz uzyskać na kursie przedłużania rzęs.

Ile rzęs zostanie przyklejonych podczas zabiegu przedłużania rzęs?

Ilość rzęs przyklejonych w trakcie zabiegu uzależniona jest od ilości Twoich rzęs naturalnych oraz wybranej metody stylizacji. W przypadku przedłużania rzęs metodą 1:1 jest to około 80-150 rzęs na każde oko, w przypadku metod objętościowych od 160/300 rzęs do nawet 2000 i więcej na każde oko. Metodę stylizacji wybieramy wspólnie, w zależności od oczekiwanego efektu, stanu i ilości rzęs naturalnych, a także budżetu.

Jak dobrać odpowiedni rodzaj aplikacji do zabiegu przedłużania rzęs?

Przed zabiegiem wspólnie ustalimy jakiego efektu oczekujesz i dobierzemy rzęsy o odpowiednim stopniu podkręcenia, grubości oraz długości, a także sposób stylizacji oka oraz metodę przedłużania rzęs najlepiej odpowiadające Twojej urodzie i oczekiwaniom. Nie każdemu pasuje to samo i nie każde rzęsy można tak samo obciążyć. Celem takiego doboru jest uzyskanie możliwie najlepszego efektu bez obciążania rzęsy naturalnej- przy odpowiednim doborze możesz nosić rzęsy jak długo chcesz, a ich kondycja nie ulegnie pogorszeniu- czasem zdarza się wręcz odwrotnie i stan rzęs naturalnych polepsza się. Dzieje się tak dlatego, że zabieg przedłużania rzęs całkowicie eliminuje potrzebę tuszowania rzęs, a więc także i ich demakijażu. Rzęsy, które nie są codziennie tuszowane oraz pocierane przy demakijażu, nie są w żaden sposób uszkadzane i ich cykl życia wydłuża się.

Czy istnieją ograniczenia w sposobie stylizacji rzęs?

Do przedłużania rzęs można stosować także rzęsy kolorowe, którymi można podkreślić kolor oka lub wykonać całą aplikację, a także rzęsy brokatowe, kryształki swarovski oraz inne ozdoby. Możliwości stylizacji rzęs są nieograniczone i zależą tylko od fantazji Twojej oraz Twojej stylistki rzęs!

W przypadku metod objętościowych (2D, 3D, ultra light effect, million lashes effect, metoda piórkowa, volume mix) stosowany jest bardzo lekki materiał nieobciążający rzęs naturalnych, a pozwalający uzyskać dowolnie mocny efekt zagęszczenia. Dzięki szerokiemu wyborowi rodzajów rzęs możliwe jest wykonanie stylizacji każdego rodzaju rzęs naturalnych i oka. Ponieważ rzęsy stosowane w metodach objętościowych są delikatniejsze od tych do przedłużania rzęs metodą 1:1, można je stosować nawet do bardzo słabych rzęs naturalnych- dzięki temu praktycznie nie ma żadnych ograniczeń w stylizacji.

Paniom pragnącym naturalnego efektu zagęszczenia i wydłużenia rzęs, polecam przedłużanie rzęs przy użyciu rzęs wykonanych z włosia norki syberyjskiej. Są zniewalająco miękkie i delikatne- noszą się jak na oku jak nasze własne, a efekt aplikacji jest lekki jak piórko i jednocześnie pięknie podkreśla spojrzenie.

Wybór rzęs, jaki posiadam jest naprawdę ogromny i dla każdej z pań można indywidualnie dobrać najodpowiedniejszy rodzaj aplikacji do oczekiwanego efektu, kształtu oka i urody, stanu i ilości rzęs naturalnych.

Po czym poznać dobrą stylistkę rzęs?

Podczas wyboru stylistki rzęs, warto jest zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników.

1. Produkty do przedłużania rzęs

Ważne jest, abyś przed zdecydowaniem się na zabieg przedłużania rzęs u konkretnej osoby zapytała się na jakich produktach pracuje. Pierwszym symptomem zdradzającym, że są to produkty kiepskiej jakości będzie cena. Profesjonalne produkty nie należą do tanich, więc i zabieg przedłużania rzęs taki nie będzie. Pamiętaj, że jest to zabieg wykonywany w bezpośredniej okolicy oka, więc nie warto oszczędzać. Jeśli stylistka nie jest w stanie powiedzieć Ci, na jakich rzęsach wykonuje przedłużanie- nie decyduj się na zabieg u niej!

2. Sposób wykonywania zabiegu przedłużania rzęs

Spytaj się o sposób, w jaki stylistka wykonuje zabieg przedłużania rzęs. Prawidłową odpowiedzią jest, że aplikuje rzęsy naprzemiennie- raz na prawe, raz na lewe oko i tak do skończenia aplikacji. Sprawia to, że ilość rzęs na obu oczach jest taka sama i nie zdarzy się sklejenie rzęs, a oba oczy będą tak samo wystylizowane. Nie decyduj się na zabieg u stylistki wykonującej go najpierw na jednym oku, a później na drugim.

3. Dezynfekcja narzędzi do przedłużania rzęs i higiena pracy

Zapytaj stylistki, jakich produktów używa do dezynfekcji pęset, a jakimi dezynfekuje skórę. Jeśli nie jest w stanie udzielić odpowiedzi lub twierdzi, że jest to zbędne- nie ryzykuj! Oko jest niezwykle delikatnym organem, a na niedezynfekowanych i sterylizowanych pęsetach mogą być przenoszone groźne choroby, np. nużeniec ludzki. Pamiętaj, że poza pensetami, wszystkie pozostałe przyrządy do stylizacji rzęs powinny być jednorazowe.

4. Sprawdź poprzednie aplikacje i zobacz jak wygląda efekt przedłużonych rzęs

Obejrzyj prace danej stylistki- rzęsy na nich powinny układać się w równą ‘firanę’, odstęp od powieki nie powinien być widoczny, a jeśli nawet, to powinien być maksymalnie milimetrowy i równy na całej długości powieki, rzęsy powinny być przedłużone od kącika oka do kącika i nie powinno być wrażenia „bałaganu” na oku.

Po odpowiedziach na powyższe powinnaś już być w stanie, przynajmniej stwierdzić, na usługi której stylistki na pewno się nie decydować. Pamiętaj, że chodzi o Twoją urodę i zdrowie, a swojej stylistce powinnaś być w stanie zaufać. Zabieg przedłużania rzęs wykonany prawidłowo jest całkowicie bezpieczny i daje niesamowite efekty, dlatego wybieraj mądrze!

zabieg przedłużania rzęs

Meraszka Rzęsy Kraków

Umów się na zabieg przedłużania rzęs